Mikor Lesz Rajta A Családi: Mindenféle Huncut Koboldozások | Új Szó | A Szlovákiai Magyar Napilap És Hírportál

  1. Mikor lesz rajta a családi a számlán
  2. Mindenféle huncut koboldozások | Új Szó | A szlovákiai magyar napilap és hírportál

Jó érzés tudni, milyen sokan tartják fontosnak a független, magyar nyelvű újságírás fennmaradását Dél-Szlovákiában, és milyen sokan szeretik az Új Szót. A beérkezett támogatások lehetővé tették, hogy új munkatárssal bővítsük az professzionális csapatát, fejlesszük szolgáltatásainkat, növeljük az ügyeletben töltött órák számát. Nagyszerű eredmény ez olyan gazdasági környezetben, ahol a fejlesztések helyett a költségek visszafogása került sok helyen célkeresztbe. Hálásak vagyunk eddigi támogatásaikért, és kérjük, továbbra is segítsék az fejlesztését. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk. Ha támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük. Támogatom

Mikor lesz rajta a családi a számlán

  1. Dr theiss lándzsás utifű szirup vélemények n
  2. Skandináv lottó 41 heti nyerőszámai
  3. Megan is missing igaz története
  4. Való világ 4 összes adás
  5. Red dead redemption 2 teszt 2
  6. 10-ből 9 magyar szinte biztos, hogy így vesz fel lakáshitelt: mitől kell rettegnie az adóstársnak, kezesnek?
  7. Lucky teljes film magyarul videa
  8. Dredd bíró 2012 teljes film magyarul indavideo

A lemezen közreműködő gyerekek (a komáromi Mariánum egyházi iskola Kicsinyek kórusának tagjai) lassan már mutálnak, olyan régen készültek a felvételek – jegyezte meg Balla Igor a rá jellemző szarkasztikus humorral, amikor a minap kezembe nyomta az albumot. Hiába van rajta 2019-es dátum, új kiadványként kezelendő, annál is inkább, mivel a hazai magyar termés ebben a műfajban mindig is szerény volt. Kezdjük is mindjárt a műfaji meghatározással. Koboldék családi zenekarként aposztrofálják magukat a honlapjukon. És miért ne fogadnánk el, hogy az egész családot szórakoztatni szeretnék, csakúgy, mint a családi filmek készítői, akik itt-ott kikacsintanak a felnőttekre, hogy ők is elmosolyodjanak, vagy elgondolkozzanak valamin, amit a gyerek még nem érthet. Szóval ha létezhet családi film, akkor a családi zenének is van létjogosultsága. Viszont itt jön a bökkenő, mert ma már szinte bármi családi zenének tekinthető – Mozarttól a Beatlesen át Bob Marley-ig – amit a szülők fontosnak tartanak a kicsik fejlődése szempontjából, és együtt hallgatnak velük.

Mindenféle huncut koboldozások | Új Szó | A szlovákiai magyar napilap és hírportál

A másik kedvencem a Gyurgyalag, amelyből egy kevésbé ismert madarat tanulmányozhatnak a gyerekek, és amely tele van érdekes ritmusváltásokkal. A címadó Lárifári kakadu egy markáns bevezető dallammal indul, amely nem azonos a refrén dallamával. A szintetizátort már ismeri a célközönség, ez az úgynevezett kapaszkodó – ha a korong egy külföldi kezébe kerül, aki nem érti a szöveget, egy ideig nem is jön rá, hogy gyereklemezt (bocsánat: családi lemezt) hallgat, hiszen a nyolcvanas-kilencvenes évek popzenéje szól. Később azonban mindig bekúszik valami turpisság, torzított énekhang, patkódobogás vagy egyéb huncut, humoros megoldás. Balla Igor új szövetet írt a Paff, a bűvös sárkányhoz, parányi dallamváltozásokkal. ("Smak, a csupaszív sárkány mindenben segít, hogyha valami nem smakkol, akkor felvidít"). Ezúttal nem egy kisfiú sajátítja ki magának a sárkányt, hanem közös tulajdon, a 100 Folk Celsius-féle countryhangzás helyett pedig a popzene elemei dominálnak. A Mackódalban én személy szerint egy régi Yazoo-szám alapjait vélem felfedezni, vagy a korai Depeche Mode-ot, de mindenképp Vince Clarke géniuszát, ami remek ugródeszka a mai kor igényes könnyűzenéje felé.

Most nincs sok helyem kifejteni a jelenséget, úgyhogy tömör leszek: úgy érzem, a Kobold dalai azoknak a gyerekeknek (is) szólnak, akik nem kapják meg szüleikből a tudatos zenei gondoskodást – időhiány miatt, vagy egyszerűen azért, mert apu és anyu nem tudja eldönteni, mit kapcsoljon be a gyereknek. Vagy nem is érdekli őket, mi szól vacsorafőzéskor, amikor a gyerek krumplit pucol – szól a rádió, és a kicsik popslágereken cseperednek fel. A szöveget nem értik, hiszen a rádióban hallható számok többsége angol nyelvű. A zene egyr része igénytelen tucattermék, gyorsan megbarátkozik vele a fül és elfogadja az agy – ha nem kap jobbat. A Kobold dalai zeneileg hasonlóak a popslágerekhez, a szövegek viszont a gyerekekhez szólnak – óvatosan nevelnek, terelgetnek és gondolkodtatnak. A Hókuszpók például a potenciális áldozatok, a legyek és bogarak szemszögéből ábrázolja a félelmetes pókot. Szerintem ez az egyik legjobb dal az albumon, egy ponton játékos szambába csúszik át, majd visszatér a törzsi dobolás, a dallam pedig táncba hív.

meddig-jár-a-nyugdíj-az-elhunytnak-2017
Tuesday, 21-Sep-21 03:50:40 UTC